Produkter   » Komponenter » Nätverk » Övrigt

AOC-STGN-i2S Lösa brackets

LP eller FH bracket till AOC-STGN-i2S ifall du vill montera kortet i en annan maskin och inte kan hitta extra bracketen som följde med kortet.

Mer information / Beställ...

Artnr: Benämning: Lager: Pris:
BKT-0033L AOC-STGN-i2S FH Bracket Lagervara 1st 76,00 /st
BKT-0034L AOC-STGN-i2S LP Bracket Lagervara 4st 37,00 /st

Bracket for AOC-S40G-i2Q

Mer information / Beställ...

Artnr: Benämning: Lager: Pris:
BKT-0074L LP L-Bracket for AOC-S40G-i2Q, W/ 2x Screws M3x4L Beställningsvara 30,00 /st
BKT-0075L FH L-Bracket for AOC-S40G-i2Q, W/ 2x Screws M3x4L Lagervara 2st 35,00 /st

Bracket for AOC-STG-b4S

Bracket till AOC-STG-b4S AOC-STG-i4S

Mer information / Beställ...

Artnr: Benämning: Lager: Pris:
BKT-0063L LP L-Bracket for AOC-STG-b4S, W/ 2x Screws M2x4L Lagervara 9st 30,00 /st
BKT-0064L FH L-Bracket for AOC-STG-b4S, W/ 2x Screws M2x4L Lagervara 8st 30,00 /st

Bracket for AOC-STG-i2T

Mer information / Beställ...

Artnr: Benämning: Lager: Pris:
BKT-0069L LP L-Bracket for AOC-STG-i2T R2.0, W/ 2x Screws M3x4L Beställningsvara 64,00 /st
BKT-0070L FH L-Bracket for AOC-STG-i2T R2.0, W/ 2x Screws M3x4L Beställningsvara 106,00 /st
BKT-0076L LP L-Bracket for AOC-STG-i2T R2.01, iW/ 2x Screws M3x4L Lagervara 2st 35,00 /st
BKT-0077L FH L-Bracket for AOC-STG-i2T R2.01, W/ 2x Screws M3x4L Lagervara 12st 35,00 /st

Bracket for AOC-STGS-i2T/i1T

Mer information / Beställ...

Artnr: Benämning: Lager: Pris:
BKT-0083L LP L-Bracket for AOC-STGS-i2T/i1T, W/ 2x Screws M3x4L Beställningsvara 35,00 /st
BKT-0084L FH L-Bracket for AOC-STGS-i1T, W/ 2x Screws M3x4L Lagervara -1st 48,00 /st

BRACKET FOR STD,LP 2xLAN CARD

Passar bland annat AOC-SGP-i2

Mer information / Beställ...

Artnr: Benämning: Lager: Pris:
MCP-240-00059-0N LP-L-BRACKET FOR STD,LP 2xLAN CARD,INCLUDE 2x Lagervara 10st 32,00 /st
MCP-240-00060-0N FH L-BRACKET FOR STD,LP 2xLAN CARD Lagervara 9st 32,00 /st

BRACKET FOR STD-LP 4XLAN CARD

Passar bland annat AOC-SGP-i4  

Mer information / Beställ...

Artnr: Benämning: Lager: Pris:
MCP-240-00061-0N LP L-BRACKET FOR STD-LP 4XLAN CARD, INCLUDE 1X M3 SCREW Lagervara 10st 38,00 /st
MCP-240-00062-0N FH L-BRACKET FOR STD-LP 4XLAN CARD, INCLUDE 1X M3 SCREW Lagervara 10st 38,00 /st

Intel® Ethernet SFP+ 10GbE Optikmoduler

SR and LR Optics for the Intel® Ethernet Server Adapter X520 Family

Mer information / Beställ...

Artnr: Benämning: Lager: Pris:
E10GSFPLR Intel Ethernet SFP+ LR Optics 10GBASE-LR/1000BASE-LX Beställningsvara 4 711,00 /st
E10GSFPSR Intel Ethernet SFP+ SR Optics 10GBASE-SR/1000BASE-SX Beställningsvara 1 153,00 /st
E10GSFPSRX Intel Ethernet SFP+ SR Optics 10GBASE-SR/1000BASE-SX Extended temp range Beställningsvara 1 445,00 /st
Det finns 2 tillbehör/uppgraderingar till denna produkt.

Marvell optik moduler till ETH & FC

Mer information / Beställ...

Artnr: Benämning: Lager: Pris:
SFP10-SR-SP 10Gb SFP+ SR Transceiver, SR LC connector (1 pack) Beställningsvara 5 274,00 /st
SFP100E-FN-CK 100GBASE-SR4 100m QSFP28 Optical Transceiver for Qlogic QL45611 adapters Beställningsvara 9 447,00 /st
SFP10E-FN-CK 10GBASE-SR/SW 400m Multimode SFP+ Optical Transceiver for Qlogic Ethernet adapters Beställningsvara 604,00 /st
SFP16-SR-SP 16Gb SFP+ SR Transceiver, SR LC connector (1 pack) Beställningsvara 6 578,00 /st
SFP25DRE-FN-CK 25GE / 10GE Dual Rate Optical Transceiver for Qlogic Ethernet Adapters Beställningsvara 3 409,00 /st
SFP25E-FN-CK 25GE Short-Wavelength SFP+ Optical Transceiver for Qlogic QL412XX & QL4521X family of adapters Beställningsvara 2 900,00 /st
SFP32-SR-QP Upgrade Kit for QLE2694U - Includes four (4) 32Gb SR SFPs Beställningsvara 26 141,00 /st
SFP32-SR-SP 32Gb SFP+ SR Transceiver, SR LC Connector - Single Pack Beställningsvara 7 882,00 /st

Mellanox Rack kit för SN2100/SN2010

Rack installation static kit for SN2100/SN2010 systems short depth 1U half-width switches allows installation of a single or dual switch into standard depth racks

Mer information / Beställ...

Artnr: Benämning: Lager: Pris:
MTEF-KIT-D Rack kit SN2100/SN2010 of One or Two switches side-by-side into standard depth racks Beställningsvara 6 593,00 /st
MTEF-KIT-E Rack kit SN2100/SN2010 single switch into standard depth racks Beställningsvara 2 069,00 /st

Mellanox® SFP Gbit moduler

Mer information / Beställ...

Artnr: Benämning: Lager: Pris:
MC3208011-SX Mellanox Optical module, ETH 1GbE, 1Gb/s, SFP, LC-LC, SX 850nm, up to 500m Beställningsvara 530,00 /st
MC3208411-T Mellanox module, ETH 1GbE, 1Gb/s, SFP, Base-T, up to 100m Beställningsvara 1 047,00 /st

Netgear ProSafe 1000Base-T SFP RJ45 GBIC SFP

Mer information / Beställ...

Artnr: Benämning: Lager: Pris:
AGM734-10000S SFP Transceiver 1000BASE-T Copper RJ45 GBIC Beställningsvara 1 474,00 /st

Netgear ProSafe 10GBASE SFP+ GBIC moduler för fiber

SFP+ GBIC moduler för 10Gbit/s Ethernet över fiber. Passar till Netgears ProSafe 10Gbit switchar.

Mer information / Beställ...

Artnr: Benämning: Lager: Pris:
AXM761 SFP+ Transceiver 10GBASE-SR (Short range, multimode) Beställningsvara 3 819,00 /st
AXM762 SFP+ Transceiver 10GBASE-LR (Long range, single mode) Beställningsvara 9 084,00 /st
AXM763 SFP+ Transceiver 10GBASE-LRM (Long range, multimode) - XS708T/XS712Tv2/XS716T only Beställningsvara 3 811,00 /st
AXM764 SFP+ Transceiver 10GBASE-LR Lite (Long range lite, singlemode) Beställningsvara 3 811,00 /st

Netgear ProSafe GBIC Module 1000BASE-LX Fiber SFP

Small size for high density fiber connections Meets SFP GBIC standard for use with any SFP GBIC compliant slot 1000BASE-LX connectivity over 10Km LC connector Works with 9 µm single mode cabling Adds fiber connectivity to GSM7328S, GSM7352S, GSM7324, GSM7312, GSM7248, GSM7212, FSM7352S, FS...

Mer information / Beställ...

Artnr: Benämning: Lager: Pris:
AGM732F SFP Transceiver 1000BASE-LX (Long range, single mode) Lagervara 2st 3 054,00 /st

Netgear ProSafe GBIC Module 1000BASE-SX Fiber SFP

Small size for high density fiber connections Meets SFP GBIC standard for use with any SFP GBIC compliant slot 1000BASE-SX connectivity LC connectors Supports both 50um and 62.5um multimode fiber cables Adds fiber connectivity to GSM7328S, GSM7352S, GSM7324, GSM7312, GSM72...

Mer information / Beställ...

Artnr: Benämning: Lager: Pris:
AGM731F SFP Transceiver 1000BASE-SX (Short range, multimode) Beställningsvara 1 472,00 /st

Netgear SFP+ Transceiver 10GBASE-T Copper RJ45 GBIC

Convert your SFP+ ports to copper 10GBASE-T up to 30 meters NETGEAR 10 Gigabit SFP+ transceivers fit into M4200, M4300, M5300, M6100, M7100 and M7300 series standard SFP+ interfaces, providing hot-swappable installation and removal. Select Smart switches and Plus switches will also connect 10 Gi...

Mer information / Beställ...

Artnr: Benämning: Lager: Pris:
AXM765 SFP+ Transceiver 10GBASE-T Copper RJ45 GBIC - up to 30 meters only Beställningsvara 3 965,00 /st

Rack kit MSN2410 series short depth 1U wide systems to be mounted into standard depth racks

Mellanox MTEF-KIT-SP Rack Installation Kit for MSN2410 Series Short Depth 1U wide Systems to be Mounted into Standard Depth Racks Mellanox MTEF-KIT-SP Rack Installation Kit for MSN2410 Series Short Depth 1U wide Systems to be Mounted into Standard Depth Racks

Mer information / Beställ...

Artnr: Benämning: Lager: Pris:
MTEF-KIT-SP Rack kit MSN2410 series short depth 1U wide systems to be mounted into standard depth racks Beställningsvara 1 227,00 /st

Din kundvagn

Kundvagnen är tom
Visa priser ink. moms.

Produkter

Vi är ett kreditvärdigt företag enligt Soliditets värderingssystem som baserar sig på en mängd olika beslutsregler. Denna uppgift är alltid aktuell, informationen uppdateras dagligen via Soliditets databas.

Nyheter

Xeon Scalable - Sockel P

Detta är nästa generation Xeon som ersätter E5 & E7. Lösa moderkort och barebones har funnits ett tag i shoppen, vi håller på att lägga ut paket efter hand som vi får dem färdiga. Stora förändringar jämfört med tidigare generationer, bättre stöd för NVMe disk och en hel massa annat nytt.

Atom C3000 i lager!

Nu finns de första A2SDi moderkorten baserade på nya Atom C3000 serien i lager, dessa kort tar vanliga DDR4 minnen av alla typer vilket är bra då det för närvarande är i princip omöjligt att få tag på DDR3 soDIMM ECC som de äldre Atom C2000 korten behöver. Det finns även nya varianter av MRS-210/211 upplagda med 2 till hela 16 kärnor.

Fel på Atom C2000 moderkort

Ett fel i Atom C2000 chippen har hittats vilket gör att risken att maskinen skall gå sönder efter ca 1.5år är större än normalt. Mer info om utbyte av sålda kort etc.