Produkter   » Komponenter » Nätverk » Övrigt » Produkt

Netgear ProSafe 10GBASE SFP+ GBIC moduler för fiber



Mer information: Tillverkarens produktsida

SFP+ GBIC moduler för 10Gbit/s Ethernet över fiber. Passar till Netgears ProSafe 10Gbit switchar.

Artnr: Benämning: Lager: Pris: Antal:
AXM761
AXM761-10000S
SFP+ Transceiver 10GBASE-SR (Short range, multimode) Beställningsvara 3 628,00 /st
AXM762
AXM762-10000S
SFP+ Transceiver 10GBASE-LR (Long range, single mode) Beställningsvara 8 645,00 /st
AXM763
AXM763-10000S
SFP+ Transceiver 10GBASE-LRM (Long range, multimode) - XS708T/XS712Tv2/XS716T only Beställningsvara 3 626,00 /st
AXM764
AXM764-10000S
SFP+ Transceiver 10GBASE-LR Lite (Long range lite, singlemode) Beställningsvara 3 627,00 /st

Tillbaka

Din kundvagn

Kundvagnen är tom
Visa priser ink. moms.

Produkter

Vi är ett kreditvärdigt företag enligt Soliditets värderingssystem som baserar sig på en mängd olika beslutsregler. Denna uppgift är alltid aktuell, informationen uppdateras dagligen via Soliditets databas.

Nyheter

Xeon Scalable - Sockel P

Detta är nästa generation Xeon som ersätter E5 & E7. Lösa moderkort och barebones har funnits ett tag i shoppen, vi håller på att lägga ut paket efter hand som vi får dem färdiga. Stora förändringar jämfört med tidigare generationer, bättre stöd för NVMe disk och en hel massa annat nytt.

Atom C3000 i lager!

Nu finns de första A2SDi moderkorten baserade på nya Atom C3000 serien i lager, dessa kort tar vanliga DDR4 minnen av alla typer vilket är bra då det för närvarande är i princip omöjligt att få tag på DDR3 soDIMM ECC som de äldre Atom C2000 korten behöver. Det finns även nya varianter av MRS-210/211 upplagda med 2 till hela 16 kärnor.

Fel på Atom C2000 moderkort

Ett fel i Atom C2000 chippen har hittats vilket gör att risken att maskinen skall gå sönder efter ca 1.5år är större än normalt. Mer info om utbyte av sålda kort etc.

Nya artiklar: